Małopolska w Eterze (ON AIR) 3 kanal CB(AM)7 kan reczniaki lub16 kan offroad pojazdy terenowe- lub EE 26,505 USB codziennie na falach eteru


W LISTOPADZIE BR ODSZEDŁ OD NAS NASZ WSPANIAŁY KOLEGA I WŁAŒCIWIE WSPÓŁTWÓRCA GRUPY MAŁOPOLSKIEJ CB RADIO - ZNANY WSZYSTKIM WOJTEK SIERAKÓW - 161ZT1000 - wspomnienia i podziękowanie dla Wojtka za jego obecnoœc z nami tutaj !!!

wawel kontakty z ufo srodki lacznosci cb radio astroplan avanti top one czakram energia
cb radio malopolska cb krakowie CB RADIO MALOPOLSKA
Region Małopolski - okolice Krakowa , Kraków , Pogórze Wielickie , Beskid Niski , Beskid Wyspowy , Beskid Sądecki , Gorc , Podhale , Tatry , oraz Orava jest regionem bardzo czynnym na Pasmach Eteru. Nie wliczając komercyjnych Radio rozgłośni które cały czas informują choć z dużym opóźnieniem i czasami koloryzując wydarzenia z regionu , na terenie małopolski stworzyła się już około 30 lat temu sieć amatorskich i obywatelskich rozgłośni oraz stacji radiowych. Począwszy od Radia CB które swój rozkwit przezywalo pod koniec lat 80 tych a trwało niezmiennie do roku 2000 (później używane juz tylko w samochodach wyparte przez komunikatory internetowe i telefony GSM)Służace niegdys jako forma rozrywki kontaktu , komunikacji , czy nawewt sposobu na nudne chwile. Poprzez Pasma Pirackie gdzie młodzi ludzie mogli stawiac pierwsze kroki prowadzac niezbyt legalne ale jakże fachowe audycje radiowe. Skonczywszy na pasmach dla turystów pieszych i górskich takich jak PMR Radio 446 (kanal turystyczny 3.14). Nie mozna zapomniec takze o trzonie calego swiata radiowego jakim od czasow II Rzeczypospolitej są Radioamatorzy Krótkofalowcy rozsławiający swoją mała ojczyznę w świecie tacy jak KPGP Krakowsko Podhalanska Grupa Krotkofalowcow ale i także użytkownicy CB Radio (AM i SSB) .
HF2SDM cb radio malopolska polish dx group logo podhale radio survival prepersi lacznosc komunikacja

Radiowe Oblicze Małopolski

cb radio w krakowie bazowe polish dx group monitor echo echo Małopolska nieznana
 Od ponad 30 lat od kad praktycznie zaczęto kultywować pasmo obywatelskie CB radio ludzie szukający sobie podobnych a majacy ciagotki do tego co nowe instalowali gdzie sie dało w domach w altankach na pojazdach i jachtach radiotelefony CB znane nam z filmu Konwój czy innych produkcji filmowych . Ludzie rozmawiali ze sobą , spotykali sie na ogniskach i spotkaniach w knajpach . Romansowali wieczorami , pomagali sobie , zlecali rózne czynnosci - czasami nawet zrzeszali sie w klubach . Przede wszystkim jednak słuzyli pomocą czy szybką informacją z regionu . ( W roku 1997 podczas powodzi grupy CB radio pokazały jak ważna jest dobra sieć łaczności) .
Kluby Delta Romeo (Dolina Raby) Kilo Charle Romeo (Krakowskie Centrum Rozrywkowe) oraz inne stacje niezrzeszone a bazujące na terenie Małopolski wieokrotnie pokazywały że istnieją nie tylko w eterze organizując róznorakie imprezy czy wycieczki dla młodzieży oraz oswób chetnych .
Podobnie jak Harcerze tak CB radiowcy z okolicy angazowali sie w akcje ratunkowe czy neisienia pomocy poszkodowanym .


TUTAJ DAWNI UZYTKOWNICY CB RADIA W MIESCIE KRAKOW _ SAMI SWOI :D ... MOZE KOGOS ZNACIE ?

NEWS !!! AKTUALNIE DO POBRANIA TUTAJ (lub po kliknieciu w zdjecie) 1sza wersja pliku mapy do otwarcia w programie 3D google earth z lokalizacjami stacji radiowych aktywnych w eterze CB RADIO kan 3 AM lub EE 26.505 USB . By otworzyc ten plik mapy z naniesionymi QTH lokalizacjami nalezy miec w komputerze zainstalowany program google EARTH . Prosze wszystkich jezeli chca zostac umieszczeni na ww mapie o dodanie swojej stacji i odeslanie mi pliku z powrotem (kontakt)


lokalizacje QTH stacji CB RADIO W MALOPOLSCE - mapa malopolski radioamatorzy aktywni na kanele 3 CB Radio AM i na wstegach SSB EE 26,505 MHz  USB -  malopolska radiowa

RADIOMALOPOLSKA.PL 2010 Radiowym szlakiem Malopolski by Podgorzanin.pl.