Małopolska CB Radio SSB

cb radio w malopolsce Krakow klub cb
Nasza strona powstała na podwalinach wieloletniej pasji (wielu ludzi) zwiazanej z użytkowaniem , modyfikacjami , właściwie miłością do radiotelefonów i klimatu CB RADIA. Tej atmosfery oraz całej otoczki zaistniałej wokoł tego Hobby .
Tj : spotkań , grup koleżeńskich, czasami nawet dyskusji technicznych i atechnicznych .
ALe głównie testów sprzętu oraz ulepszaniem go celem zwiekszenia zasięgu czy podwyższenia poziomu mocy , modulacji a co za tym idzie statusu posiadacza wśród innych użytkownikow.

  Począwszy od samych radiotelefonów poprzez wzamacniacze , mikrofony , echa , roggerbeepy , wywołania selektywne , anteny , zasilacze, a skończywszy na kolorach podświetlania , czy ugodnieniami w stylu bezprzewodowe mikrofony czy urzadzenia VOX , kazdy z uzytkownikow chcial optymalnie czasami nie liczac sie z kosztami uzyskac efekt WOW wsrod innych a zarazem dla wlasnej satysfakcji .
  Jedni nie znajac sie na elektronice ufali innym i dopytując dorabiali skróty mocy , filtry , cieli diody ograniczające modulacje . Inni zas z zegarmistrzowskim spokojem spedzali nad radiami wiele żmudnych godzin czasami metodami pób i błędów celem uzyskania żadanego efektu. Jedni dorabiali pamięci do ONWY inni Turbomodulacje do Lincolnów inni jakies melodyjki czy pogłosy . Ale jednak podstawą wszelkiech ulepszeń był sprzęt (nie zawsze doskonały) .
Aktualnie w posiadaniu naszego małego "muzeum" jest kilka ciekawych radiotelefonów oraz akcesoriów które przez lata pojawiały się na rynku CB radio (zazwyczaj wrórnym importowane z Południa lub Zachodu) .
Są też polskie rodzynki ktore jakosciowo przewyższały czasem te obkute i popularne urządzenia na zachodzie. (nie o tym jednak tutaj)

Ci drudzy nie raz po całonocnej wędrówce , szukali dobrej lokalizacji na montaz stacji , zasilania , rozwieszenia lub utwerdzenia anteny oraz znalezienia jakiejś kryjówki przed wiatrem zimnem itp . Czasami były to jednak pogodne dni i wówczas sama lokalizacja i atmosfera takiej stacji była do pozazdroszczenia bo co moze byc piekniejszego niz np świt słońca na Babiej górze , lub leżenie na kocyku na południowych stokach Turbacza.
Takie stacje terenowe ze względu na lokalizacje dzieliły się na :

 • działkowe
 • lokalne (jakies plenery miejskie)
 • podmiejskie (zazwyczaj blisko miast)
 • górskie
 • górskie schroniska
 • zamkowe (szlak orlich gniazd)
 • partyzanckie
 • tatrzańskie (juz powyzej 1500 mnpm) - wowczas zasięg bezpośredni przekraczał nawet 500 km

  ALE OTYM W INNYM DZIALE
  STACJE TERENOWE tutaj(ODBIEGAMY OD TEMATU)


  MISJA STRONY :

  Nie bedziemy tu pisali o Nowinkach sprzętowych z ostatnich kilku lat , lecz wychodząc z założenia że CB Radio im starsze tym lepsze co życie potwierdza opiszemy kilka ciekawych maszyn jakie cieszyły nasze oczy i uszy. `
  NIE JEST TO MIEJSCE FORUM JAKICH PEŁNO - RACZEJ KLIMATYCZNA STRONA BY OCALIC OD ZAPOMNIENIA I POMOC REAKTYWOWAC KLIMAT CB RADIO W JAKZE ROZMAITEJ W KRAJOBRAZY MALOPOLSCE
  STRONA NIE MA NA CELU PROPAGOWANIA JAKIEGOS SPRZETU , LOKOWANIA PRODUKTU CZY WCISKANIA KOMUS KRYPTOREKLAMY - STRONA MA LACZYC LUDZI JEDNEJ PASJI (NIE JAKO STOWARZYSZENIE CZY KLUB - BO TE ZNAJAC ZYCIE SIE ROZLATUJA PRZY PIERWSZEJ KŁUTNI- STRONA MA ŁĄCZYC LUDZI KTORZY BAWIA SIE W CB RADIO W MALOPOLSCE W DOMACH I MOBILACH - uzykujac je wiecej niz tylko ostrzeganie sie o MISIACH)


  TO NIE HOBBY TO SPOSÓB NA ŻYCIE

  ,

  CB RADIO NIE UMIERA - CB RADIO ZYJE W ETERZE MALOPOLSKI 26,425

  AQQ


 • CB RadioMalopolska.pl by Podgorzanin2012.